Nepravidelná menstruace

Průměrná délka menstruačního cyklu se uvádí 21 až 35 dní. V MS cyklu probíhají dvě hlavní fáze.

1. Fáze folikulární, která začíná 1. dnem menstruačního krvácení a trvá do doby ovulace cca 14. den cyklu.

2. Fáze luteální, začíná v období ovulace a končí dnem začátku menstruace. Tedy cca 14. den cyklu až 28. den cyklu. 

28 dní uvádím, protože to se považuje za ideální délku menstruačního cyklu, ale jen velmi malé procento žen, ho má takto dlouhý.

Takže obě tyto fáze můžeš mít jakkoliv dlouhé, ale aby bylo vše v pořádku a délka cyklu nevykazovala nějakou nerovnováhu, tak je potřeba, aby byl cyklus pravidelný +- 1 až 2 dny. A hlavně, aby v cyklu proběhla ovulace.

A teď se dostáváme k nepravidelnému cyklu, který se projevuje různými délkami. Tzn, že každý měsíc menstruace přichází v jinou dobu. Tedy jednou máš menstruace po třeba 25 dnech a další cyklus ti přijde třeba po 37 dnech. A tak to pokračuje dál.

To může být způsobeno různými faktory, jako jsou hormonální nerovnováha, stres, změny životního stylu, nemoci nebo užívání léků. Nepravidelná menstruace může mít vliv na plodnost a reprodukční zdraví ženy, a proto je dobré tento problém řešit.

Jako první krok můžeš využít metodu rotaci semínek, o které jsem psala v článku Nepravidelná menstruace nebo si také můžeš vybrat produkty z této kategorie, ale vždy je lepší se před výběrem se mnou poradit, aby skutečně došlo ke chtěnému výsledku.

 

 

 

3 položek celkem

Cena

75589
175589
gynex
Gynex 30ml
Skladem
589 Kč / ks

Gynex bylinný koncentrát HORMONÁLNÍ SYSTÉM* ŠTÍTNÁ ŽLÁZA** REPRODUKČNÍ SYSTÉM*** PRE-MENSTRUAČNÍ A MENOPAUZÁLNÍ KOMFORT**** Použití bylinného koncentrátu Gynex V...

79
harmonizace cyklu
od 75 Kč / ks

Tato směs napomáhá udržet pravidelný menstruační cyklus. A je určena právě ženám, které mají cyklus kratší, tedy 27 dní a méně nebo o něj přišly úplně.

55/1 D
maytenus ilicifolia
241 Kč / ks

Maytenus ilicifolia terapeutický čaj PŮVODEM Z BRAZÍLIE VÝJIMEČNÝ ČAJ LAHODNÉ CHUTI CENĚN PRO SVÉ VŠESTRANNÉ VYUŽITÍ

108