Můj příběh

Můj příběh

 

Chtěla bych tímto příběhem ženy inspirovat k tomu, aby věřily svému tělu a jeho signálům, které nám každý den dává. Abychom se znovu naučily své tělo hýčkat a nebraly ho jako samozřejmost, protože v životě není nic samozřejmost :-)

 

O ženské napářce jsem se dozvěděla přibližně před dvěma lety, ale můj příběh je ještě starší a začíná u mé první menstruace. Má první menstruace začala ve 13 letech a tehdy jsem ještě nevěděla, co mě bude čekat. Vyděsilo mě, že budu muset krvácet každý měsíc a že bych se měla stát ženou. Jako mladá dívka neznalá svého těla, jsem začala používat tampony a antikoncepci. Což mohlo být počátkem mých zdravotních problémů, které se časem zhoršovaly.

 

V pubertě se mi objevila nepravidelná menstruace v podobě příliš krátkého menstruačního cyklu i špinění mezi cykly. Gynekolog to vyřešil jednoduše a nasadil mi antikoncepci, kterou jsem pak brala dalších 10 let. Později se mi začaly objevovat cysty na vaječnících, které buď praskly samy, nebo jim gynekolog musel pomoct injekcí.

 

 zdroj: https://www.pexels.com/cs-cz/

Následoval začátek mého sexuálního života, který byl také dramatický, a to v podobě neustále se opakujících infekcí a kvasinek. Roky jsem musela používat různé vaginální čípky a mastičky, které zabraly vždy jen na chvíli. Léčit se samozřejmě musel i můj přítel, ale bez účinku. 

 

Zhruba ve 23 letech mi gynekolog oznámil nález na děložním čípku a hned na to jsem musela podstoupit operaci na odstranění postižené tkáně. Hrozící rakovina mě vážně vyděsila. Do toho všeho se mi začaly objevovat další zdravotní problémy a moje tělo začalo doslova kolabovat. Došlo to až tak daleko, že už jen dojít na toaletu bylo nad mé síly. V té době jsem ještě nechápala, proč mě mé tělo takto zrazuje.

 

Následovalo klasické kolečko lékařských vyšetření, na kterých jsem si vyslechla mnoho diagnóz jako například astma, srdeční arytmie, počátek roztroušené sklerózy, poruchy zraku, nespavost, výpadky paměti, bolesti různě po těle, panické ataky a další. Začala jsem přemýšlet, jak jsem za tak krátký čas mohla prodělat tolik nemocí a mít takové závažné zdravotní problémy. Intuice mi říkala, že příčina bude jinde. Díky aroganci a neochotě lékařů, jsem začala sama hledat odpovědi a vzdělávat se. Naštěstí jsem našla jednu lékařku v Bratislavě, která se se mnou konečně bavila s úctou a touhou mi pomoci. Řešení jsme našly a daly můj zdravotní stav dohromady, tedy kromě mých gynekologických problémů. U ní v čekárně jsem se seznámila s hromadou pacientů, kteří měli obdobné zdravotní problémy a kteří byli tak stejně nepochopeni svými lékaři. V tu chvíli jsem se rozhodla, že to tak nenechám a že bych chtěla lidem pomáhat. Začala jsem se vzdělávat v medicíně a při každé další návštěvě lékařů jsem se jen utvrdila v tom, že jsem se rozhodla správně. Je až zarážející, jak málo lékaři vědí. A že jim dokáže konkurovat laik, který má aspoň trošku zájmu si nenechat jen tak něco nakecat a sám se vzdělává.

Zdroj: https://www.pexels.com/cs-cz/

Přihlásila jsem se tedy na medicínu, i když moje střední škola byla naprosto jiná. Bohužel jsem na školu vybrána nebyla. Chtěla jsem to opět zkusit další rok, ale už jsem se k tomu nedostala. Teď už samozřejmě vím proč. Říkejme tomu třeba osud nebo Bůh, který měl pro mě nachystaného něco jiného.

 

Ráda sleduji přednášky od Jaroslava Duška, který si do svého divadla zve různé hosty, kteří různými metodami léči lidi. V jednom díle byla přednáška o Tradiční čínské medicíně a mně to najednou došlo. To je přesně to, co bych chtěla dělat. Neváhala jsem a přihlásila se ke studiu. Začala jsem studovat tuto oblast a zároveň se zajímám i o jiné oblasti zdraví. Najednou krásně všechno zapadlo.

Zdroj: https://www.pexels.com/cs-cz/

Ale to jsem trošku odbočila. Po operaci mého děložního čípku, jsem vysadila antikoncepci a co následovalo? Opět nepravidelná menstruace, infekce, bolestivá menstruace a vytvořily se mi v děloze polypy. Jedna operace na odstranění, druhá operace na odstranění a při další kontrole se objevily další. Na dotaz lékaře, proč to vzniká a proč se to pořád vrací, mi bylo sděleno, že se neví, ale děje se to. To už jsem na naše zdravotnictví a lékaře úplně zanevřela a řekla jsem si, že se vyléčím sama a na další operaci už nepůjdu. V té době jsem objevila ženskou bylinnou napářku. Začala jsem ji praktikovat a, světe div se, po pár měsících moje polypy zmizely, moje menstruace se upravila a vymizely i další problémy, které jsem měla roky. S velkou radostí mohu oznámit, že mé lůno je zdravé a já se cítím skvěle.

 

Nechtěla jsem takový zázrak, který se stal u mě, nechat jen tak, a proto jsem se rozhodla, že tuto krásnou metodu budu šířit dál mezi ženy a pomáhat jim najít si také své zdraví.

 

A to je můj příběh, který mě dostal k tomu, co nyní dělám a co se snažím předávat dál.

Snad naplním toto poslání a budu mít příležitost pomoct mnoha ženám.

 

S láskou,

Nikol